Öngösterim Görseli

Hazırlık Atlama

Proficiency kursu (hazırlık atlama kursu), üniversitelerimizde verilen İngilizce hazırlık eğitimini atlamak isteyen öğrencilerin gireceği sınavlara yönelik düzenlenmiştir. Ülkemizde bazı üniversitelerimizde hazırlık atlama derecesi olarak TOEFL, YDS, YÖKDİL, PTE gibi sonuçları kabul edilirken, bazı üniversitelerimiz kendi bünyelerinde seviye belirleme sınavı yaparak buna göre öğrencileri İngilizce hazırlık sınıflarına alır ya da öğrencinin İngilizce hazırlık sınıfına ihtiyacı olmadığına, bu kademeyi geçmesine ve İngilizce’den muafiyetine karar verirler. Zaman kaybetmek istemeyen öğrencilerimizin bunu elde edebilmesi için teknik yeterliliğe sahip en iyi hazırlık atlama eğitimini alması gerekir.

DİLKO English Proficiency kurslarımızda, bu sınavları temel alarak hazırladığımız eğitim süreci aracılığıyla, üniversitenin hazırlık sınıfını atlamak yada hazırlık sınıfları arasında daha yüksek bir kurdan başlamak isteyen öğrencilerimize Proficiency deneme sınavları hazırlayarak eksiklerini gideriyoruz. Bunun yanı sıra, onları Proficiency kelimeleri ve gramer konusunda da destekleyerek eğitim hayatlarında kendilerine faydalı olacak bir İngilizce dil kursundan geçiriyoruz. Proficiency kursuna başvuran öğrenciler “Proficiency” formatında yapılan İngilizce düzey belirleme sınavı sonuçlarına ve girecekleri yeterlilik sınavının türüne göre sınıflara yerleştirilir. Proficiency Kurs süresi, öğrencinin durumuna göre 100-120 saat arası değişkenlik gösterir.

Üniversite hazırlık atlama sınavlarının ne zaman yapılacağına kurumlar kedileri karar verirler. ÖSYM tarafından yapılan yerleştirme süreci sonuçları açıklandıktan sonra, her üniversite kendi sınav tarihini açıklar. Sınavlar genellikle Eylül ayının 3. haftası ile Ekim ayının 2. haftası arasında uygulanmaktadır.

İngilizce muafiyet sınavı, Proficiency kurs fiyatları, öğrencilerimize özel indirimli proficiency kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için bizi arayabilir, binamızı ziyaret ederek eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. İstanbul’un birçok prestijli üniversitesinin öğrencilerine bu zamana dek verdiğimiz kaliteli eğitimden doğru faydalanmak için İngilizce hazırlık atlama sınavına yönelik eğitimi sürecinde tüm öğrencilerimiz ve yabancı dilini geliştirmek isteyenlerin Facebook ve Twitter sayfalarımızı takip ederek eğitim ofisimizce hazırlanan paylaşımlardan faydalanmalarını tavsiye ederiz. Binamızda bulunan kütüphanemizi kullanmanız, ücretsiz Club aktivitelerimize katılmanız yine bu süreçte size son derece faydalı olacaktır.

Proficiency/Hazırlık Atlama Kursları ücretleri, fiyat indirimleri ve kampanyaları hakkında en iyi ve doğru bilgiye; İstanbul’da Altunizade, Bakırköy, Kadıköy, Maltepe ve Mecidiyeköy şubelerimizden ulaşabilirsiniz.