Öngösterim Görseli

GRE Kursu

ABD’deki ve İngilizce eğitim veren diğer üniversitelerde yüksel lisans ve doktora gibi eğitimlere geçebilmek için sonucu istenen sınavdır.

İki farklı formata sahip olan GRE sınavı, General ve Subject şeklinde ayrılır. Birçok bölümde geçerli olan General formatta sonuca ihtiyaç duyulabileceği gibi bazı bölümler için o alana özgü (Subject) yeterliliğin ölçülmesi de talep edilebilir ve bu duruma her iki formatta sınava girilir.

Sınav dört bölümden oluşur. Bunlardan Sayısal, Sözel ve Analitik bölümleri çoktan seçmelidir. GRE yalnızca dil yeterliliğinizi değil, aynı zamanda bu dilde düşünebilme ve düşündüklerinizi aktarabilme yeteneğinizin yanında genel yeterliliğinizi de ölçer. Dördüncü bölüm ise Kompozisyon bölümüdür. Bu bölümde de adaylara iki soru yöneltilir.

GRE sınavı, yapısı itibariyle yüksek dil kullanım kabiliyetine ihtiyaç duyulan bir sınavdır. Alanınızda ve dil becerilerinizde ne kadar yüksek olursanız bu sınavda kendinizi ifade etme ve soruları anlama şansınız o kadar yüksek olacaktır. Bu sebeple ciddi bir çalışma gerektirir. Konu üzerinde uzman eğitimcilerle devam ettirdiğimiz derslerimizde adayların seviyeleri ölçüldükten sonra kişiye özel bir çalışma planı çıkarılır. Yeterli kaynak, doğru yönlendirmeler, sınav pratikleri ve alanda yoğunlaşma sağlamak amaçlı çalışırız. Burada öğrencilerimizin düzenli ve disiplinli çalışması çok önemlidir.

DİLKO English olarak, bol pratik ihtiyacı duyacağınız bu süreçte dershanemiz bünyesindeki kütüphane ve online hizmetlerimizden faydalanmanızı öneririz. Tam donanımlı bir çalışma süreci sağlayan profesyonel eğitim kadromuzla sizleri için sürekli kaynak üretmekte ve paylaşımlarda bulunmaktayız. Paylaşımlarımızı takip edebilmek, yayınladığımız kaynaklardan faydalanabilmek için Facebook ve Twitter hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.

GRE kurs ücretleri, fiyat indirimleri ve kampanyaları hakkında en iyi ve doğru bilgiye; İstanbul’da Altunizade, Bakırköy, Kadıköy, Maltepe ve Mecidiyeköy şubelerimizden ulaşabilirsiniz.