Öngösterim Görseli

PTE Nedir?

PTE (Pearson Test of English); Akademik ve Genel olmak üzere 2 farklı içerikle uygulanan uluslararası geçerliliğe sahip, bilgisayar tabanlı bir akademik İngilizce dil testidir. Ülkemizde de devlet kurumlarında YDS (Yabancı Dil Sınavı) eş değerliliğine sahiptir. Geçerlilik süresi sınırsızdır ve öğrenciler 2 yıl boyunca herhangi bir ücret ödemeden sınırsız sayıda sınav sonuç belgesi alma hakkına sahiptir.

Bu sınav, GMAT® ‘in sağlayıcısı GMAC® tarafından tercih edilmekte ve onaylanmaktadır. 4 dil becerinizi ölçen reading, writing, speaking ve listening bölümlerinin bulunduğu bu sınav, 10-90 aralığında değişen bir skalada becerilerinizi ayrı ayrı değerlendirmekte ve raporlamaktadır. Lisans eğitimi için istenen minimum 51, yüksek lisans eğitimi için minimum 57 ve MBA için minimum 59 puan alt sınır olarak belirlenmiştir. Yüksek Lisans ve eğitim hedefli öğrencilerimizin Akademik Modülü, Genel İngilizce becerilerini sertifikalandırmak için ise Genel Modülü almaları gerekmektedir. DİLKO English PTE paketimizde özel ders ve sınıf içi eğitim tercihleriniz bulunmaktadır.

DİLKO Teach+ Eğitim Sistemi ile PTE Hazırlık Kursları

Çözüm ortağımız Pearson tarafından düzenlenen PTE için hazırlık eğitiminizi DİLKO English olarak Dilko Teach+ sistemimiz ile sunuyoruz. Sınıf içi eğitimlere ek olarak, Dilko Teach+ Online sistemlerimizde yapacağınız alıştırmalar ve kulüp aktivitelerimizle birlikte toplam 120 saatlik eğitim paketimiz, PTE hazırlık kursları sürecinde DİLKO English uzmanlığında sunulur. Teknoloji donanımlı sınıflarda gerçekleşecek eğitiminizde alanında profesyonellik sahibi Türk ve yabancı hocalarımız size ihtiyacınız olan altyapıyı sağlar.

Süreç boyunca DİLKO Teach+ online sistemlerimizde yapacağınız pratiklerle durumunuzu birebir takip edebilir ve ihtiyaçlarınıza uygun olarak çalışmalarınızı yönlendirirsiniz. İngilizce eğitimi ve akademik sınavlara hazırlığı, çağımızın teknolojik imkanlarından faydalanarak sürekli hale getiren, internete sahip olduğunuz her an, her yerde İngilizce eğitimlerinize devam edebilmenizi sağlayan Dilko Teach+ eğitim sistemimizde, çözüm ortağımız Pearson’ın kaynaklarından faydalanırız.

Dilko Engilish PTE Programı

Yüz yüze eğitim: 100 Saat
Deneme Sınavları: 6 Adet
Tercihli Dilko Teach+ Eğitimi: 20 Saat 
Yayınlar: Dilko PTE Pack 

PTE kurs ücretleri, fiyat indirimleri ve kampanyaları hakkında en iyi ve doğru bilgiye; İstanbul’da Altunizade, Bakırköy, Kadıköy, Maltepe ve Mecidiyeköy şubelerimizden ulaşabilirsiniz.