Öngösterim Görseli

SAT Amerika’da lisans eğitimi görmek isteyen adaylara uygulanan, YGS-LYS benzeri niteliklere sahip, genel bilgi birikimini ve yetenekleri ölçen bir sınavdır. Amerika vatandaşı tüm öğrenci adayları bu sınavlara girer ve bazı üniversiteler aynı sınavı yabancı uyruklu öğrencilerinden de talep ederler.

İki kademeye sahiptir, ilk kademeye SAT 1 denir ve bu kademe genel bilgi kapasiteniz ile bunu kullanma yeterliliğinizi ölçer. Sözel ve Sayısal olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Üst seviye bir dil beceri gerektiren sözel bölümde dinleme, yorumlama ve kullanım konusunda son derece iyi olmanız gerekmektedir. 3 saate yakın süren sınav genel yeteneklerinizi İngilizce olarak ölçer.

İkinci kademe her zaman şart olmamakla birlikte bazı üniversite ve bölümlerde talep edilebilir. SAT2 dediğimiz bu aşama genelden ziyade okunacak bölüme olan akademik yatkınlık ve yeteneğinizi ölçer. Bu açıdan kendi eğitim sistemimizdeki LYS’ye benzetebiliriz.

İki kademe için de öğrencimize özel çizdiğimiz eğitim planımız ile sözel bölüme yönelik eğitim vermekteyiz. Örnek deneme sınavları ile sürekli olarak adayın gelişiminin takip edildiği bu süreçte, adayımızın açıkları tespit edilerek sınava en uygun şekilde hazırlanması sağlanır. Eğitimlerimiz alanında uzman yabancı öğretmenlerimizle yapılmakta, eğitim planımız SAT için özel olarak çalışan eğitimcilerimizce çıkarılmaktadır.

Bu süre zarfında paylaşımlarımızdan sürekli olarak faydalanabilmek için Facebook ve Twitter sayfalarımızı takip etmenizi, bireysel gelişiminizi pekiştirmek adına bina kütüphanemizden faydalanmanızı tavsiye ederiz.

SAT kursu ücretleri, fiyat indirimleri ve kampanyaları hakkında en iyi ve doğru bilgiye; İstanbul’da Altunizade, Bakırköy, Kadıköy, Maltepe ve Mecidiyeköy şubelerimizden ulaşabilirsiniz.