Öngösterim Görseli

Üniversite hazırlık maratonunda adayların seçebilecekleri yollardan biri de Eşit Ağırlık, Sayısal, Sözel alanları dışında, Dil puan türü ile öğrenci alan lisans bölümlerine hazırlanmaktır. Dil puan türü ile bölüm tercihi yapmak için, üniversite sınavının birinci basamağından sonra yapılan “Yabancı Dil Testi” içinde belirli bir başarı göstermek gerekir.

Dil puan türü ile öğrenci alan bölümlerin en önde gelenleri “İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, Mütercim-Tercümanlık” gibi bölümlerdir. Benzer bölümler İngilizce dışındaki dillerde de ülkenin birçok üniversitesinde bulunmaktadır. Bu bölümlerden mezun kişiler eğitim, medya, iletişim, uluslararası ilişkiler gibi birçok alanda çalışmaktadır.

Dil alanından üniversiteye hazırlık ilk defa Dilko tarafından 1988 yılında kurumsal bir hizmet olarak sunulmaya başlanmıştır. Genel İngilizce kurslarındaki bazı öğrencilerin asıl amaçlarının üniversite sınavındaki yabancı dil testindeki sorulara hazırlanmak olduğunu gören Dilko öğretmenleri, bu kursiyerlere ayrı bir program hazırlamış ve bu girişim zaman içinde gelişerek tarihe damga vuracak bir eğitim modeline dönüşmüştür.

Şişli şubesinde başlayan dil alanı eğitim programı, Bakırköy, Kadıköy ve ardından Beşiktaş şubelerinde de büyük ilgi görmüş ve “Dilko Dershaneleri” adıyla bu alandaki öğrencilerin bir numaralı tercihi olmuştur. Bu eğitim modeli için hazırlanan materyaller “Dilko Yayıncılık” markası ile kurumsallaşmış ve Dilko şubelerinin olmadığı şehirlerde dil alanından üniversiteye hazırlanan öğrencilere ışık olmuştur.

Bugün İngilizce Öğretmenliği yapan veya dil alanından üniversiteye hazırlanmış pek çok kişi ya Dilko kurumlarında eğitim görmüş, ya da Dilko Yayıncılık ürünleri ile sınava hazırlık sürecinin bir noktasında tanışmıştır.

Dilko Eğitim Kurumları üniversite sınavı içinde yıllar içinde meydana gelen bütün değişikliklere çok hızlı adapte olmuş ve yeni dil alanı öğrencilerinin yetiştirilmesine bütün dinamizmi ve tecrübesi ile devam etmektedir.

Hizmet verdiği lokasyonlar:

Bakırköy
Gaziosmanpaşa
Kadıköy
Mecidiyeköy
Maltepe
Beylikdüzü