Öngösterim Görseli

DİLKO EĞİTİM KURUMLARI

Dilko Eğitim Kurumları 1977 yılında Bakırköy’de açılan ilk şubesi ile eğitim hayatına başladı. Yabancı dil öğreniminde yeni çözümler geliştirme misyonu ile yola çıkan Dilko, bu girişimde çok başarılı olunca 1984 yılında Bakırköy Şubesi daha büyük bir binaya taşınırken, Kadıköy Şubesi de hizmete girdi.

Bakırköy ve Kadıköy şubelerinin ünü ve başarısının artmasıyla Şişli ve Beşiktaş’ta yeni şubeler açıldı. 1988 yılında Şişli, 1991 yılında Bakırköy’de başlayan yabancı dil alanına yönelik üniversite hazırlık kursları ile Dilko, dershanecilik alanında çok önemli bir adım attı ve bir efsaneye dönüşecek “Dilko Dershaneleri” macerası başladı. Yıllar boyunca önde gelen üniversitelerin  “İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mütercim-Tercümanlık” bölümleri Dilko mezunları ile dolmaya başladı.

Dilko Dershaneleri’nin başarısını İngilizce yayın üretiminde çok önemli bir markaya dönüşecek Dilko Yayıncılık firmasının ve birçok ilde franchise şubelerin kuruluşu izledi.

Son 10 yılda gerek sektörde, gerek Dilko kurumsal yapısında meydana gelen değişikliklerle birlikte okullaşma alanında hamleler yapılarak, 2013’te Kartal’da Dilko Ortaokulu, 2015’te Bakırköy ve Kadıköy’de Dilko Koleji Temel Lisesi, 2017’de Kartal’da Dil Koleji Anadolu Lisesi ve Bakırköy’de grup bünyesinde Kadro Anadolu Lisesi açılmıştır. Temel Liselerin dönüşümü ile birlikte, Bakırköy ve Kadıköy’de bulunan okullarımız Dil Koleji Anadolu Lisesi olarak eğitime devam etmektedir.

Her seviyede İngilizce eğitimi sunan, üniversitelerin İngilizce programlarına her yıl en çok öğrenciyi gönderen, İngilizce yayınları ile nesillerdir evlerimize girmiş olan Dilko, bugün onlarca kurum, yüzlerce yerli ve yabancı öğretmen, onbinlerce mezun ve okuyan öğrencisi ile ülkenin en prestijli eğitim kurumlarından biridir.

Tarihçemiz

1977

Bakırköy ve Kadıköy Dilko English şubelerinin dil öğretiminde çok ünlenmesi sonucu, Şişli ve Beşiktaş’ta şubeler açılması zorunlu olmuştur.
1988 yılında Şişli, 1991 yılında ise Beşiktaş şubeleri açılmıştır. Dil alanında hazırlanarak üniversiteye girmek ve İngilizce Öğretmenliği, Mütercim Tercümanlık ve Turizm gibi yükseköğretim programlarında okumak isteyen adayların çoğalması, Bakırköy, Kadıköy ve Beşiktaş Dilko Dershaneleri açılması sonucunu getirmiştir.

Bu dershanelerimiz her yıl çok başarılı sonuçlar alarak, başta Boğaziçi olmak üzere İstanbul’da ve Ankara’daki ünlü üniversitelere, sınavlara hazırladığı öğrencilerini göndermiştir. Dilko’nun kuruluşunun ilk 20 yılı içerisinde Dilko kurum sayısı 7’yi bulmuştur.

1987

Dilko English’in ilk şubesi, 1977 yılında Bakırköy İncirli Caddesi üzerindeki üç katlı, bahçeli bir binada açılmıştır. “ANLIYORUM, AMA KONUŞAMIYORUM” yakınmalarına çözümler üreten bir kurs olma amacıyla yola çıkılmıştır. Bu hedef doğrultusunda başarılı olunca da, 1984 yılında Bakırköy Dilko Hatboyu Caddesi’nde daha büyük bir binaya taşınırken, öte yandan da aynı yıl Kadıköy Dilko English açılarak ileri bir adım daha atılmıştır.

1997

Üçüncü 10 yıllık dönem içerisinde, İstanbul’daki şubelerde marka kurumsallaşmasına önem verilirken Dilko Yayıncılık kurulmuş, Adana, İzmit, Çanakkale ve Çorlu’da Franchise şubeleri açılmıştır.

2007

Son 10 yıllık dönemde, gerek sektörde ve gerekse Dilko kurumsal yapısında hareketli bir süreç yaşanmıştır. 2007 yılının içinde önce Taksim Dilko English şubesi açılmış, aynı yıl içerisinde Beylikdüzü Dilko English Franchise Şubesi öğretime başlamış, ardından da Ankara, Balıkesir ve Yalova gibi merkezlerde Franchise şube denemeleri yapılmıştır.

2013

2013 yılında Dilko English Mecidiyeköy şubesi açılmıştır.

Aynı yıl içerisinde Kartal’da Dilko Ortaokulu kurulmuştur.

2015

2015 yılında dershanelerin kapatılma kararı sonucu, Bakırköy ve Kadıköy dershane şubelerimiz Dilko Temel Lisesi’ne dönüştürülmüş ve faaliyetine devam etmektedirler.

2017

2017 yılında Kartal’da Dilkoleji Anadolu Lisesi, Bakırköy’de ise yine Dilko Grup bünyesinde Kadro Anadolu Lisesi açılmıştır.
Ayrıca 2017 yılı içerisinde Altunizade Dilko English şubesi de açılarak, öğretim hayatına başlamıştır.